Na rocznicę mojej teściowej dałem jej pierścionek, który bardzo chciała. Ale kiedy go wzięła, uśmiech zniknął z jej twarzy. Po obiedzie teściowa przyszła do mnie.

Któregoś dnia moja teściowa obchodziła rocznicę. Dałem jej pierścionek z głębi serca, ale w końcu pokłóciłem się z nią i innymi krewnymi. Co się stało? Moja teściowa jest wymagającą kobietą, zawsze trudno ją zadowolić. Jej zdaniem jestem złą gospodynią domową, matką i żoną, bez względu na to, jak bardzo się staram. A ta kobieta obchodziła w zeszłym tygodniu 60. urodziny. Oczywiście w takim dniu nie można dawać tanich rzeczy. Zastanawiałam się kilka dni, ale nigdy nie znalazłam odpowiedniej opcji, a nawet gdybym znalazła, byłam pewna, że teściowej by się to nie spodobało.

W końcu zdecydowałem się zapytać solenizantkę. Teściowa przyznała, że od dawna marzyła o pierścionku, który nie byłby przekazywany kolejnym pokoleniom jako pamiątka rodzinna. “A niech mnie!” pomyślałem, ale skoro już poprosiłem, to musiałem gotować. Natychmiast zaczęłam szukać czegoś odpowiedniego i znalazłam piękną, drogą opcję. Mój mąż i ja nie mieliśmy takich pieniędzy, ale jeśli brat i siostra mojego męża zgodziliby się dołożyć, moglibyśmy kupić ten prezent. Moja siostra odmówiła, po czym powiedziała, że już wybrała i kupiła prezent – mikser, ponieważ moja mama marzyła o nim od dawna. Ale mój brat się zgodził. Spoko, zaoszczędzimy przez miesiąc, ale teściowa będzie zadowolona.

Na przyjęciu, kiedy nadszedł czas wręczania prezentów, siostra mojego męża jako pierwsza dała mi swój mikser, a moja teściowa była szczęśliwa. Ale kiedy dałam jej pierścionek, uśmiech zniknął z jej twarzy, ale z grzeczności nam podziękowała. Po obiedzie teściowa zapytała mnie prywatnie, dlaczego kupiłam tę tanią biżuterię, skoro córka przygotowała tak dobry prezent, a ja nie szczędziłam pieniędzy. Dlaczego? Przecież tak ciężko dla niej pracowałam. Wtedy brat mojego męża podszedł do mnie z tymi samymi skargami, mówiąc: “Pokaż mi czek, gdzie są nasze pieniądze? Nie rozmawiamy teraz, ale jaka w tym moja wina? Chciałem ją tylko uszczęśliwić; lepiej by było, gdybym kupił tani mikser”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *